informacja22W bieżącym tygodniu na wniosek naszego związku zawodowego odbyło się spotkanie z pracodawcą, na którym dyrektor Oddziałów przedstawił informację ws. wyników ekonomiczno-finansowych za maj oraz przekazał, że na obu Oddziałach sytuacja produkcyjno-zamówieniowa uległa znaczącej poprawie względem poprzednich okresów. Bardzo dobre wyniki są na Stalowni ale ze względu na nie osiągnięcie zysku operacyjnego na obu Oddziałach po raz kolejny nie zostanie wypłacona premia /nagroda/. Związki zawodowe są oburzone tą sytuacją i zwróciły się po raz kolejny o zmianę zapisów regulaminu wynagradzania lub opracowanie innych sposobów wynagrodzenia pracowników za tak efektywną pracę.     W dyskusji wróciła również sprawa podwyższania stawek zaszeregowania, z której zarówno związki zawodowe ale i część pracowników nie jest zadowolona. Zwrócono pracodawcy uwagę na nieprawidłowości w propozycjach przeszeregowań, za które są odpowiedzialni bezpośredni przełożeni na poszczególnych odcinkach a którzy to nie biorą pod uwagę w wielu wypadkach doświadczenia i kwalifikacji zawodowych ale też przeszeregowują kilka razy tych samych pracowników. W związku z tym, że na Rurowni są  jeszcze pracownicy, którzy posiadają stawki zaszeregowania bliskie płacy minimalnej dyrektor Oddziałów zobowiązał się do wyeliminowania tych nieprawidłowości do końca lipca oraz kontroli dokonanych zmian stawek na Rurowni.

W związku z terminem urlopowym poruszono sprawę wypłaty świadczeń z funduszu socjalnego. Na wniosek jednego ze związków zawodowych  /nie naszego/ dyrektor przedstawił propozycję aby świadczenia socjalne  były wypłacone dopiero pod koniec roku. Dwa związki /w tym nasz/ nie wyraziły zgody na propozycję gdyż taka forma wypłaty spowodowałaby przy obecnym regulaminie funduszu socjalnego, że pracownicy nie otrzymaliby jednej transzy świadczenia w ogóle. Poza tym zdecydowana większość pracowników  oczekuje wypłaty świadczeń socjalnych w okresie letnim. Ostatecznie uzgodniono, że transze wypłaty świadczeń socjalnych będą realizowane na podstawie regulaminu. Wspólnie związki zawodowe  oświadczyły, iż stoją na stanowisku, że powinien być podniesiony odpis na fundusz socjalny do 100% odpisu wynikającego z ustawy. Związki zawodowe zgłosiły swoją gotowość do prowadzenia rozmów w celu dokonania zmian w regulaminie funduszu socjalnego ale i regulaminu wynagradzania szczególnie w zapisach dotyczących wypłaty premii /nagrody/