spotkanieNa odbytym we wtorek spotkaniu Dyrektor obu Oddziałów przekazał informacje na temat bieżących wyników. Wyniki osiągnięte łącznie przez oba Oddziały za m-c grudzień i narastające były dodatnie i w związku z tym planowane jest uruchomienie funduszu dyspozycyjnego /premii/. Zwrócono uwagę na niekorzystne tendencje rynku w tym rosnące koszty zakupu elektrod węglowych i wzrost cen złomu. Warunki panujące na rynku sprzedaży nie pozwalają na podwyżki cen rur, niekorzystne są także wysokie kursy walut obniżające opłacalność eksportu. Pracodawca poinformował, że podejmuje działania zmierzające do uzupełnienia braków personelu dotyczące wysoko wykwalifikowanych pracowników. Związki Zawodowe zwróciły uwagę, że zatrudnianie osób z zewnątrz i oferowanie im lepszych stawek zaszeregowania niż obecnie zatrudnionym jest naganne i pogarsza atmosferę pracy. Pracodawca powinien podjąć działania zmierzające do podwyższenia poziomu wynagrodzeń bo jest to warunek konieczny do utrzymania obecnego zatrudnienia w tym wieloletnich i wykwalifikowanych pracowników. Zdaniem związków problemy z pozyskaniem pracowników są spowodowane przede wszystkim niskim poziomem wynagrodzeń w Oddziałach, bez podwyżki wynagrodzenia nie uda się pozyskać ani zatrzymać wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Nasz związek zawnioskował o rozpoczęcie negocjacji dot. zmian w regulaminie wynagradzania w tym podwyżki stawek zaszeregowania i wprowadzenia dodatkowych składników wynagrodzenia. Na zakończenie spotkania Dyrektor omówił działania zmierzające na pozyskanie środków unijnych na sfinansowanie zadań inwestycyjnych w Oddziałach.