informacjeOdbyły się spotkania organizacyjne związków zawodowych z pracodawcami w obu Oddziałach Alchemii S.A. w Chorzowie tj. Oddziale Stalownia Batory i Oddziale Walcownia Rur Batory. Każdy z Oddziałów jest osobnym pracodawcą dla zatrudnionych tam pracowników, którzy zostali przejęci na mocy art. 23"K.P.Na spotkaniach otrzymaliśmy obowiązujące /wg pracodawców w Oddziałach/ regulaminy: pracy, wynagradzania i świadczeń socjalnych. Informujemy, że Związki Zawodowe nie zgadzają się z procedurą wprowadzenia regulaminów, która została dokonana z pominięciem prawa i sprawa znajdzie swój bieg w państwowej inspekcji pracy. Związek złożył pracodawcom na piśmie uwagi do regulaminów oraz wniosek o podjęcie rozmów w sprawie zmiany ich treści. Na spotkaniach Dyrektorzy Oddziałów /na dzień dzisiejszy ta sama osoba/ omówili dokonane zmiany personalne w kierownictwie Oddziałów oraz poinformowali o rozpoczęciu działań w obszarze unormowania stawek zaszeregowania oraz planowanym sukcesywnym uporządkowanie tych zagadnień dla kolejnych grup pracowników.

Ponadto zostaliśmy poinformowani, iż pracodawcy w obu Oddziałach będą redukowali korzystanie z pracowników firm pośrednictwa pracy /agencji/ i będą proponowali części najwyżej wykwalifikowanych pracowników przejście do Oddziałów. Informujemy pracowników, że w związku z utworzeniem dwóch odrębnych Oddziałów w najbliższym czasie zostanie ustalona odrębnie dla każdego z nich oddzielnie Komisja Socjalna, Komisja BHP oraz będą dokonane wybory Społecznej Inspekcji Pracy oraz Rady Pracowników o czym będziemy na bieżąco informować. Utworzenie dwóch odrębnych Oddziałów na naszym terenie budzi nasze wątpliwości oraz rodzi nowe wyzwania z tym związane i w związku z tym zwracamy się o bieżący kontakt z przewodniczącą związku bądź naszymi przedstawicielami w Oddziałach i Spółkach okołohutniczych w każdej sprawie pracowniczej budzącej Wasze wątpliwości.