infoOdbyło się spotkanie pracodawców Oddziałów Walcownia Rur Batory i Stalownia Batory, na którym NSZZ ?Solidarność" przedstawiła wnioski o dokonanie zmian w zapisach wszystkich regulaminów wprowadzanych przez pracodawców. Związek zawodowy stoi w dalszych ciągu na stanowisku, że regulaminy wymagają dopracowania bądź zmiany zapisów gdyż zostały wprowadzone pośpiesznie przed przejęciem pracowników i zawierają zapisy niedoprecyzowane, nieścisłe i niekorzystne dla pracowników. Wnioskowaliśmy m.in. o: wprowadzenie zmian do tabeli wynagradzania zasadniczego dla pracowników na stanowiskach robotniczych i nierobotniczych poprzez podwyższenie wszystkich stawek, dokonanie zmiany nagrody uznaniowej na premię regulaminową, obniżenie tonażu dla współczynników obecnej nagrody uznaniowej od których ona zależy oraz podwyższenie odpisu na ZFŚS. Pozostałe wnioski o zmianę nieprawidłowości zapisów regulaminowych zostały już pracodawcy złożone przez nasz związek na styczniowym spotkaniu i zostały włączone powtórnie do naszych uwag. Pracodawcy zobowiązali się do połowy marca zająć stanowisko na piśmie w sprawie złożonych wniosków przez NSZZ ?Solidarność" oraz przeanalizują możliwość dokonania zmian treści niektórych zapisów regulaminowych. Poza sprawami zmian do regulaminów Dyrektor obu oddziałów poinformował o toczącym się procesie porządkowania obsad w odniesieniu do kluczowych stanowisk. Następnym krokiem będzie uporządkowanie stanu zatrudnienia poprzez przejęcie odpowiednio przygotowanych pracowników z firm zewnętrznych /agencji/. O dalszych ustaleniach będziemy informować.