Personnel Service
Na tę chwilę nie odbyły się zaplanowane na spotkaniu z pracodawcą w dniu 15 maja br. negocjacje dot. zamiaru zwolnień grupowych. O wszelkich uzyskanych informacjach oraz działaniach pracodawcy, które musi wykonać zgodnie z ustawą będziemy informować.
Walcownie Bruzdowe Batory
Wczoraj odbyło się spotkanie z zarządzającym Spółką, na którym zostaliśmy poinformowani o bardzo złej sytuacji ekonomicznej związanej m.in. z zamówieniami, wysokimi kosztami utrzymania spółki i wydajnością pracy na niektórych odcinkach. Utrzymująca się sytuacja może w najbliższych miesiącach doprowadzić do podjęcia drastycznych decyzji dot. dalszej działalności spółki. O działaniach zarządu i właściciela zostaniemy w ustawowym czasie powiadomieni. W związku z powyższym zwracamy się do pracowników o czujność i informowania o zmianach na poszczególnych odcinkach pracy.
Nie zostało podpisane na dziś żadne porozumienie socjalne dot. podziału środków w tym roku. Będziemy w tym temacie w dalszym ciągu prowadzić rozmowy w celu wynegocjowania możliwych do uzyskania świadczeń socjalnych zgodnie z ustawą.

Kuźnia Batory
Informujemy, ze po kilkumiesięcznych negocjacjach zostało podpisane preliminarz podziału środków socjalnych w br. Ze względu na złą sytuacje ekonomiczną spółki oraz bieżący brak zamówień związki zawodowe wyraziły zgodę na obniżenie odpisu na fundusz socjalny w br.
Po trzecim kwartale br. przystąpimy ponownie do oceny sytuacji i w przypadku zwiększenia portfela zamówień na zmianę odpisu socjalnego na wyższy. Zasady wypłacania świadczeń socjalnych nie ulegają zmianie. Uzyskaliśmy również zapewnienie prezesa, że nie zostanie obniżone wynagrodzenie