Personnel Service

- Fundusz Socjalny - zakończyła się nareszcie tocząca się od dwóch lat sprawa Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w spółce. Sąd przyznał rację naszemu związkowi /bo tylko nasz o to zabiegał/       i spółka musi od 2013 r. naliczyć odpis na fundusz. Wyrok jest wykonalny co oznacza, że ma to nastąpić natychmiast. W związku z tym pracownicy spółki powinni się teraz domagać wypłaty środków funduszu na poszczególne cele określone jeszcze wg zasad jakie obowiązywały u poprzedniego pracodawcy.

- Wypowiedzenia zmieniające warunki płacy wręczone pracownikom w lipcu i sierpniu spowodowały poszukiwania przez część pracowników zatrudnienia m.in. w innych spółkach około hutniczych. Akcja jest w toku i dopiero po ustawowym okresie podjęcia decyzji przez pracownika będzie wiadomo ile osób przyjmie zaproponowane warunki płacy, ile osób przyjmie warunki pracy i płacyw innych spółkach na naszym terenie a ile osób zrezygnuje w ogóle z pracy na naszym terenie. Członkowie związku proszeni są o kontakt z przedstawicielami związku w spółce w każdej sprawie dotyczącej otrzymanych wypowiedzeń zmieniających, mogą też otrzymać poradę prawną u prawnika związkowego.

Walcownie Bruzdowe Batory – odbyło się spotkanie z zarządem spółki w sprawie bieżącej sytuacji spółki – niestety nie mamy dobrych wieści. Sytuacja spółki jest bardzo trudna – brak zamówień oraz bieżące płatności powodują duże problemy finansowe. W związku z sytuacją zarządzane są ciągłe przestoje, pracownicy wysyłani są na urlopy. Niestety pracodawca stosuje wobec pracowników różne „podchody” mające ich przymusić np. do wzięcia urlopu lub odpracowania godzin wtedy jak jest walcowanie. Na spotkania omówiona została również sprawa funduszu świadczeń socjalnych w br. Zarząd Spółki chciałby abyśmy wyrazili zgodę „na całkowite zawieszenie funduszu do czasu poprawienia sytuacji Spółki”. Nie wyraziliśmy na to zgody i na dziś nie podpisywaliśmy też żadnego porozumienia w sprawie ograniczenia odpisu na fundusz. Zwracamy się do członków związku o bieżący kontakt z przedstawicielami związku w spółce i zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości.