informacja

Na dzisiejszym spotkaniu Dyrektor omówił bieżącą sytuację ekonomiczno-finansową Oddziałów, zagadnienia w zakresie organizacji pracy oraz odniósł się do zapytań strony związkowej formułowanych podczas spotkania.
Nadal utrzymuje się bardzo trudna sytuacja w pozyskiwaniu i realizacją zamówień. Wśród pracowników Oddz. Walcowni Rur przez okres wakacyjny ale i teraz utrzymuje się wysoka absencja chorobowa co stwarza dodatkowo problemy organizacyjne i powoduje zwiększenie kosztów pracy. Z częścią pracowników, którzy korzystały z chorobowego niezgodnie z przeznaczeniem i nadużywały tych świadczeń rozwiązano umowę o pracę. W Oddz. Stalowni problem z absencją chorobową nie występuje. Trwa proces przejmowania pracowników z firm outsourcingowych głównie z Personnel Service.
Zdaniem przedstawicieli organizacji związkowych duża rotacja pracowników i brak motywacji jest bezpośrednią przyczyną reklamacji. Problemem jest brak stałych obsad na urządzeniach. Doświadczeni pracownicy odchodzą a nowi, niedoświadczeni nie identyfikują się z zakładem. Zwrócono już po raz kolejny uwagę pracodawcy, że w dalszym ciągu nie są unormowane stawki części pracowników z dużym stażem, pomimo zapewnień, że sprawa będzie załatwiona do maja br. Na wniosek związków zawodowych od spotkania w listopadzie w spotkaniach będą uczestniczyć szefowie wydziałów co pozwoli na wyeliminowanie części nieścisłości w przepływie informacji. Zdaniem związków zawodowych należy tez przyjrzeć się stawkom zatrudnionych kobiet, które są nieadekwatne do wykonywanych czynności. Wnioskowane sprawy wg Dyrektora będą porządkowane ale wymagają czasu.
Zażądano również na piśmie informacji o stanie środków na koncie ZFŚS aby przystąpić do ich rozdysponowania przed końcem roku.
W razie pytań dot. szczegółów poruszanych spraw zainteresowanych członków związku prosimy o kontakt z przewodniczącą.