Piotr Duda został ponownie wybrany przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Podczas Krajowego Zjazdu Delegatów w Bielsku-Białej jego kandydaturę poparło 257 spośród 300 uczestników głosowania.

- Warto było harować te cztery lata dla tej chwili. Cieszę się, że przekonałem do swojej pracy wykonanej wspólnie z Komisją Krajową delegatów, którzy na mnie zagłosowali. Obiecuję i szczególnie zwracam się do tych, którzy na mnie nie głosowali, że zrobię wszystko, aby się przekonali do mnie i do mojej pracy - powiedział po ogłoszeniu wyniku wyborów Piotr Duda. - Nie zostawiajcie mnie samego. Bo czasy będą trudne. Będziemy atakowani, ja będą atakowany. Trzymajmy się razem - dodał szef Solidarności.

Priorytety na nową kadencję
Piotr Duda był jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność. Podczas prezentacji wśród priorytetów władz związku na najbliższe cztery lata wymienił m.in. obniżenie wieku emerytalnego, uchylenie wygaszania emerytur pomostowych, realizacja proponowanych przez związek rozwiązań ustawowych w sprawie wzrostu płacy minimalnej, przywrócenie w Kodeksie pracy zapisów dotyczących czasu pracy sprzed wprowadzonych w tym roku zmian wydłużających okresy rozliczeniowe, ograniczenie stosowania umów cywilno-prawnych, działania na rzecz obniżenia obciążeń podatkowych dla społeczeństwa, w tym również podatku VAT, przeciwstawienie się drugiemu pakietowi klimatyczno-energetycznemu i działania na rzecz rozwoju przemysłu w Polsce. ? Tylko poprzez przemysł, a nie usługi polska gospodarka będzie się rozwijać ? podkreślił szef związku. Wszystkie priorytety są zawarte w uchwale programowej zjazdu, której omówienie i przyjęcie zaplanowano na drugi dzień obrad.

tekst i zdjęcie pochodzi z: http://www.solidarnosckatowice.pl/pl-PL/