informacjeW bieżącym tygodniu odbyło się comiesięczne spotkanie z pracodawcą, na którym omówiono sytuację ekonomiczno-finansową Oddziałów Stalownia Batory i Walcowni Rur Batory, zagadnienia w zakresie organizacji pracy oraz funduszem socjalnym. Na spotkaniu obecna była księgowa, która omówiła stan środków na funduszu socjalnym i przedstawiła możliwość ich wypłaty przed świętami. Pracodawca pomimo zgłoszonego przez związki zawodowe w październiku br. wniosku o uzupełnienie środków funduszu nie uwzględnił go. Związki zawodowe są oburzone propozycjami pracodawcy w tym zakresie. W dalszym ciągu dokonywana jest weryfikacja pracowników z długim stażem aby ich wynagrodzenie było dostosowane do aktualnej sytuacji w oddziałach. W dalszym ciągu trwa również rekrutacja części pracowników do obu oddziałów, którzy dotychczas zatrudnieni byli w firmach zewnętrznych. Na wniosek związków zawodowych omówione zostały przez dyrektora zasady przyznawania pracownikom dodatków z funduszu motywacyjnego, gdyż występują dysproporcje w traktowaniu poszczególnych pracowników i przydziale środków pomimo wykonywania przez nich dodatkowych zadań. Zwrócono również uwagę pracodawcy na możliwość odejścia kluczowych pracowników z uwagi na nieatrakcyjne i nieadekwatne do wykonywanej pracy warunki wynagradzania – pracodawca zobowiązał się zatrzymać kluczowych pracowników proponując im korzystniejsze warunki. Zgłoszono pracodawcy fakt narastającego niezadowolenia pracowników z aktualnej sytuacji w tym dot. wynagrodzeń oraz organizacji pracy. Dyrektor zobowiązał się przed końcem roku do zorganizowania spotkań z załogą obu oddziałów.