indeksNowa Spółka
Na części terenu Walcowni Bruzdowych Batory w likwidacji powstała pod koniec marca nowa spółka pod nazwą Walcownie Batory Sp. z o.o. która przejęła z dniem 1 kwietnia br. wszystkich pracowników walcowni. Nowa spółka jest objęta terenem działania naszej organizacji związkowej gdyż również wszyscy członkowie związku zadeklarowali dalszą przynależność. Nowy pracodawca zatrudnił wszystkich pracowników na umowy na czas nieokreślony i zaszeregował pracowników wg stawek o 1/3 wyższych niż w poprzedniej walcowni. Do uregulowania w nowym podmiocie pozostaje jeszcze wiele spraw organizacyjnych i pracowniczych i liczymy na lepszą współpracę niż z poprzednim pracodawcą.
Kuźnia Batory
Na początku kwietnia odbyło się spotkanie zarządu spółki ze związkami zawodowymi i radą pracowników, na którym zostaliśmy poinformowani o bardzo złej sytuacji ekonomicznej spółki i jej perspektywach na przyszłość. Zarząd spółki zwrócił się do strony społecznej z apelem o rozmowy z pracownikami aby poprawili swoją wydajność i zgłaszali wnioski związane z lepszą organizacją produkcji. Pracodawca nie zamierza ograniczać zatrudnienia w sferze pracowników produkcyjnych bo i tak brakuje już fachowców a wśród administracji zamierza dokonać tylko małych zmian, nie zamierza też zmienić, na razie, obowiązujących regulaminów. Sytuacja jest na tyle poważna, że założono trzymiesięczny okres czasu na poprawę sytuacji i niegenerowanie strat – w przeciwnym wypadku spółka będzie zmuszona ogłosić upadłość ze względu na brak płynności finansowej. Zwracamy się do pracowników o czujność w każdej sprawie i informowanie na bieżąco o podejmowanych działaniach pracodawcy.